SZC logo

Debreceni Szakképzési Centrum

OM kód: 203033/015 | 4027 Debrecen, Sétakert utca 1-3.

Intézmény logo

Debreceni SZC Kreatív Technikum

HírekKözérdekű adatokKRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. máj. 2.


Szőgyényi Adrienn

    Kiváló diákjait és oktatóit díjazta a Debreceni Szakképzési Centrum

    Díjátadó ünnepségen jutalmazta május 2-án, kedden a 2022/2023-as tanévben megrendezett országos szakmai, tanulmányi és sportversenyeken kiemelkedő helyezést elért tanulókat és felkészítő tanáraikat a Debreceni Szakképzési Centrum. A Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum aulájában tartott eseményen a szakképzési centrum 100 diákja és 57 oktatója vehetett át elismerést.

    Kiváló diákjait és oktatóit díjazta a Debreceni Szakképzési Centrum

    Dr. Barcsa Lajos, Debrecen alpolgármestere az ünnepségen köszöntő beszédében elmondta: amikor a város új stratégiáján, a Debrecen 2030 programon dolgoztak, ennek középpontjában az állt, hogy minél több tehetséget tudjon megszólítani a város és számukra helyben, egy teljes életutat, karrierpályát tudjon nyújtani. Az alpolgármester emlékeztetett: hónapról hónapra újabb és újabb munkahelyeket jelentenek be, ezért nagyon fontos, hogy a munkaerőpiac elvárásainak megfelelő tudással, képzettséggel rendelkezzenek a tanulók. Kiemelte: a mai esemény a bizonyíték arra, hogy a Debreceni Szakképzési Centrumban nemcsak mennyiségi, hanem minőségi oktatás zajlik, hiszen az elmúlt időszakban olyan – országosan is – kiváló eredményeket értek el a tanulók, amely a szakképzés elismertségét is növeli. Az alpolgármester összegzésként elmondta: a DSZC 5 tanulója vett részt az idei Szakma Sztár Fesztiválon, továbbá 12 tanuló 8 szakmában országos döntőben szerepelt, emellett pedig többen is rendkívüli eredményt értek el szakmájukban és a közismereti tárgyak vonatkozásában.

    Szilágyi Sándor, a Debreceni Szakképzési Centrum főigazgatója elmondta: mindig nagy megtiszteltetés olyan emberek társaságában lenni, akik többet tesznek az átlagnál. A főigazgató elismerését fejezte ki a díjátadón részt vevő tanulóknak és köszönetet mondott azoknak az oktatóknak, akik felkészítették a diákokat a különböző versenyekre. Szilágyi Sándor kiemelte: a szakképzésben nagyon sok olyan tehetséges diák van, akik a jövőt formálják, alakítják.

    Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja elmondta: évről évre azt tapasztalják, hogy egyre több tehetséges, lelkes tanuló mosolyog vissza rájuk a már hagyománnyá vált díjátadó ünnepségen. A kancellár az oktatókhoz fordulva arról beszélt, hogy ők azok, akik szárnyakat adnak a tanulóknak, majd hangsúlyozta: tehetséget fölismerni és azt gondozni életre szóló lehetőség, élmény, feladat és egyben felelősség is. Tirpák Zsolt emlékeztetett arra is, hogy a fiatalok a „lehetőségek városában” tanulnak szakmát, ahol napról napra újabb munkahelyek jönnek létre. Az kérte a fiataloktól, hogy éljenek az előttük álló lehetőségekkel.

     

    Kiemelkedő versenyeredményt elérő tanulók
    2022/2023. tanév
    Intézmény neve Helyezést elérő tanuló (csapatverseny esetén tanulók) neve Évfolyam Felkészítő tanár neve Verseny megnevezése Verseny szakterülete Verseny szintje Helyezés
    Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Makkai Károly 11.3 Dzsudzsák Vince Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Ipari Gépész országos 3. helyezés
    Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Sallai Tibor 11.3 Dzsudzsák Vince Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Ipari Gépész országos 2. helyezés
    Debreceni SZC Baross Gábor Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium Török Levente Dominik 11.3 Dzsudzsák Vince Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Ipari Gépész országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum Elek Dávid 2/14.2 Márkus József MELT Diák Forrasztási Verseny Elektronikai technikus országos 1. helyezett
    Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum Elek Balázs  11.a Márkus József MELT Diák Forrasztási Verseny Elektronikai technikus országos 3. helyezett
    Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum Hájer Bence Ksz/12 Nagyházi István Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Villanyszerelő országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum Magyar Attila 3/11.b Balsa Péter és Kulcsár István Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Autógyártó országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Beregszászi Pál Technikum Dóró Bence 11.a Katona Péter Fekvenyomás Diákolimpia Testnevelés országos 1. helyezés
    Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum Fazekas Anita, Lakatos Krisztina Angelika 12.d Maráczi Aranka Zsebpénzügyes gazdálkodás és menedzsment országos 3. hely
    Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum Péntek Máté 11.b Kecskeméti Zsuzsanna Knock Down Felnőtt - Junior Magyar Bajnokság 2023 U20 testnevelés országos 1. hely
    Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum Szilágyi Gábor 12.C Kovács Imre
    Szilágyiné Kabai Ildikó
     Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Autó- és repülőgép-szerelési ismeretek országos 7. helyezés
    Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum Vigh Dominik 12.C Kovács Imre
    Szilágyiné Kabai Ildikó
     Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Autó- és repülőgép-szerelési ismeretek országos 5. helyezés
    Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum Lovas Zoltán 2/14.G Kovács Imre Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Gépjárműmechatronikai technikus – Szerviz szakmairány országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum Szabó Máté 2/14.L Sebestyén Gabriella Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Logisztikai technikus –Logisztika és szállitmányozás szakmairány országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum Lovas Zoltán
    Kálmán János Gyula
    2/14.G Kovács Imre
    Bujdosó Sándor
    Autós Szakmák Tanulmányi Versenye (ASZTV) Autószerelés országos 6. helyezés
    Debreceni SZC Brassai Sámuel Műszaki Technikum Mester Tamás
    Mikó Barnabás
    12.D
    2/14.M
    Biró Attila Csernyánszky Imre Országos Középiskolai Pneumatika Verseny Pneumatika országos 3. helyezés
    Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola Tóth András KSZ/12/2 Kiss Gergely Tamás
    Kovács Péter
    Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Fa- és bútoripar, asztalos országos 3. helyezés
    Debreceni SZC Építéstechnológiai és Műszaki Szakképző Iskola Porok László Máté KSZ/12/2 Szabó Zoltán Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Központifűtés- és gázhálózatrendszer-szerelő országos 2. helyezés
    Debreceni SZC Irinyi János Technikum Ungvári Levente 3/11.P-H Tormáné Csizmadia Zsuzsanna Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Pék országos 5. helyezés
    Debreceni SZC Irinyi János Technikum Gáll Miklós Lajos 3/11.P-H Lukács Antal Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Hentes és húskészítmény-készítő országos 5. helyezés
    Debreceni SZC Irinyi János Technikum Gyulai Sándor 3/11.P-H Lukács Antal Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) Hentes és húskészítmény-készítő országos 6. helyezés
    Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola Tóth Lilla Ksz/12.2. Bodnár Imréné Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) kereskedelmi értékesítő országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola Balogh Ágnes 2/10.3 Lengyelné Szabó Monika, Smuta Lilla, Jankó Andrea Országos Szakképző Iskolai Közismereti Tanulmányi Verseny (OSZKTV) humán országos 9. helyezés
    Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola Németh Márk 2/10.4 Lengyelné Szabó Monika, Smuta Lilla, Jankó Andrea Országos Szakképző Iskolai Közismereti Tanulmányi Verseny (OSZKTV) humán országos 4. helyezés
    Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola Mojzes József 3/11.4 Lévainé-Suhaj Erzsébet, Karap István Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) pincér-vendégtéri szakember országos 4. helyezés
    Debreceni SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképző Iskola Bakos Fanni Enikő, Páli Andrea Szilvia,  Horgos Raymond Alexander, Veress Mónika Viktória, Bedics Róbert Károly  11., Ksz/11.3 Deli Antal, Hodosi Balázs, Asztalos Árpád Schnitta Sámuel Emlékverseny Turizmus-vendéglátás ágazat országos országos 4. helyezés
    Debreceni SZC Kreatív Technikum Demeter Dorina 11.C Alföldiné Nagy Erika Árpád Kupa szépészet-fodrász országos 1. hely
    Debreceni SZC Kreatív Technikum Mucza Benjámin 1/13.EC Erdei Mária Katalin Árpád Kupa szépészet-fodrász országos 1. hely
    Debreceni SZC Kreatív Technikum Zsófi Dóra 11.B Kissné Tóth Éva Edit Árpád Kupa szépészet-kozmetikus országos 3. hely
    Debreceni SZC Kreatív Technikum Zsófi Dóra 11.B Kissné Tóth Éva Edit III. Online Szépészeti Kupa szépészet-kozmetikus országos 2. hely
    Debreceni SZC Kreatív Technikum Bodnár Fruzsina 1/13.B Móráné Nagy Mária III. Online Szépészeti Kupa szépészet-kozmetikus országos 4. hely
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Nyíri Antal 12.C Dr. Lászlóné Figula Éva Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) Matematika országos 13. helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Szabó Ákos István 12.A Polonkainé Élő Beatrix  Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Gépgyártástechnológia országos 3. helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Szabó Ármin András 5/13.B Nemes Tamás, Hagymási Gyula  WorldSkills 2024  Szoftverfejlesztő országos 3.  helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Magi Zsolt 9.F Nemes Tamás 19. Neumann Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Verseny Játékprogramok kategória nemzetközi 2.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Szabó Balázs 5/13.B Papp Lajos,  Szegedi Imre Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Informatikai rendszer- és alkalmazás üzemeltető technikus országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Szemán Norbert 5/13.C Papp Lajos, Szegedi Imre, Kun Lászlóné Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Informatikai rendszer- és alkalmazás üzemeltető technikus országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Csősz Dominik 5/13.A Varga Sándor, Nagy Gábor Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Gépgyártás-technológiai technikus országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Györfi Marcell 11.B Hagymási Gyula Skills Junior Webfejlesztő verseny Informatika - webfejlesztés országos 1.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Katona Konstantin 10.F Péter Miklós 19. Neumann Nemzetközi Tehetségkutató Programtermék Verseny Játékprogramok kategória nemzetközi 8.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Eigner Bendegúz, Papp Márk Máté 11.E, 10.E - Magyar Ifjúsági Robot Kupa Robotika országos 1.helyezés         
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Suták Dávid Tamás
    Szima Ákos
    Balla Tamás
    Kiss Dániel
    11.C Kissné Simon Mária Pénzügyi tudatosság Pénzügy országos PM különdíj
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Mike Dániel 12.E Polonkainé Élő Beatrix  Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Gépgyártástechnológia országos 6. helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Gorzsás Balázs 12.D Polonkainé Élő Beatrix  Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Gépgyártástechnológia országos 10. helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Antal Róbert, Radócz Zsombor 12.A, 12.D Rácz Jenő Jubileumi 30. Csernyánszky Imre Országos Középiskolai Pneumatikai Verseny  Gépészet - Pneumatika országos 3.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Kelemen Bence, Lanter László, Tóth Tamás Zsombor, Mogyorósi Márk Csaba 9.G Nemes Anikó Bolyai János Matematika Csapatverseny Matematika országos 1.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Varga Miklós Gábor 5/13.A Nagy Gábor NCT Akadémia Országos CNC programozó és gépkezelő verseny  Gépészet országos 2.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Kiss Marcell 10.A Lajcsák Emese Implom József Helyesírási Verseny Magyar nyelv Kárpát-medence 5.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Prém Ferenc 11.C Hagymási Gyula  WorldSkills 2024  Szoftverfejlesztő országos 6.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Antal Róbert 12.D Polonkainé Élő Beatrix  Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Gépgyártástechnológia országos 7. helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Radócz Zsombor 12.A Polonkainé Élő Beatrix  Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Gépgyártástechnológia országos 5. helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Gál Olivér Balázs 5/13.E Papp Lajos, Szegedi Imre  WorldSkills 2024  IT Network Systems Administration országos 7.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Gergely Szabolcs Róbert 5/13.B Papp Lajos, Szegedi Imre, Kun Lászlóné  WorldSkills 2024  IT Network Systems Administration országos 9.helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Géczi Kornél 11.C Hagymási Gyula Worldskills 2024 Webfejlesztő országos 6. helyezés
    Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum Balla Tamás 11.B Hagymási Gyula Skills Junior Webfejlesztő verseny Informatika - webfejlesztés országos 4.helyezés
    Debreceni SzC Péchy Mihály Építőipari Technikum Szekeres Ákos 12. C Sándor Zoltán  Ágazati és ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye (ÁSZÉV) Épületgépészeti ismeretek országos 3. helyezés
    Debreceni SzC Péchy Mihály Építőipari Technikum Koncz Dávid 5/13. D Harasztosi Sándor és Vincze Ferenc Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Épületgépész technikus országos szakmai válogatóba jutott
    Debreceni SzC Péchy Mihály Építőipari Technikum Baranyai Máté 12.C   Junior Karate Országos Bajnokság Testnevelés-Kyokushin Karate országos 2. hely
    Debreceni SzC Péchy Mihály Építőipari Technikum Árva Kristóf (csapatkapitány)
    Vincze Énók
    Vas Gréta Laura
    Cseke Gabriella
    Sári Titanilla
    Faragó Ákos
    Barabás Vivien
    Fodor Levente
    10. , 11., 14. Garamvölgyiné Gábor Andrea Diákolimpia frizbi sportág országos országos döntőbe jutott
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Deák Roland 2/14. teva Szilágyi Magdolna, Szabó Zoltán Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Vegyész technikus országos 7-14. helyek valamelyike
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Hadházi Martin Sándor 2/14. teva Szilágyi Magdolna, Szabó Zoltán Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Vegyész technikus országos 7-14. helyek valamelyike
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Kiss Aletta 2/14. teva Szilágyi Magdolna, Szabó Zoltán Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Vegyész technikus országos 7-14. helyek valamelyike
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Póka Viktória 2/14. C Szilágyi Magdolna, Szabó Norbert Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) Vegyész technikus országos 7-14. helyek valamelyike
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Bodó Ákos 9.B Dr. Feketéné Kiss Judit Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny kémia országos 1. hely
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Szemere Zoltán 10.D Szilágyi Magdolna Irinyi János Országos Középiskolai Kémiaverseny kémia országos 5. hely
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Nemes Tímea 11.A Szilágyi Szonja Zrínyi Ilona Matematikaverseny matematika országos 2. helyezés
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Verbói Zsombor 9.C Kertész-Koós Dóra Esztella Zrínyi Ilona Matematikaverseny matematika országos 6. helyezés
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Pataki Patrik 11. E Szabóné Balogh Anita Édes Anyanyelvünk országos nyelvhasználati verseny magyar nyelv országos  különdíj
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Rózsa Evelin, Görgényi Eszter, Urr Boglárka, Marsi Sára, Rácz Eszter, Vozáry Janka 9-12. Antal Mária Torna Diákolimpia Országos Döntő testnevelés országos csapat 1.hely
    Debreceni SZC Vegyipari Technikum Korcsok Nikolett, Szűcs Dóra, Szabó Szabina, Kiss Rózsa, Antal Zsófia, Bányai Kinga, Kaszás Zoé, Szatmári Fanni, Kovács Dominika, Levcsenko Laura, Páhy Rebeka 9-12 Hadady Mónika Kézilabda Diákolimpia Országos Döntő testnevelés országos csapat 3. hely

    GALÉRIA

    Kiváló diákjait és oktatóit díjazta a Debreceni Szakképzési Centrum

    photo-4.jpg
    photo-3.jpg
    photo-2.jpg

    KAPCSOLÓDÓ HÍREK


    NTP-TEHETSEG-23-0280-projektnyitó rendezvény

    NTP-TEHETSEG-23-0280-projektnyitó rendezvény

    A Debreceni SZC Kreatív Technikum A jelen tehetségei a jövő művészei című pályázatának megvalósításához a Nemzeti Tehetség Program 2 500 000 Ft vissza nem térítendő támogatást biztosított.

    2024. febr. 19.


    DSZC Kreatív

    Online szülői értekezlet

    Online szülői értekezlet

    A Debreceni SZC Kreatív Technikum pályaorientációs tevékenységével továbbra is segíteni szeretné a pályaválasztás előtt álló általános iskolás diákokat, szüleiket és a pedagógusokat döntésükben, ezért online szülői értekezletet hirdetünk a 8. osztályos általános iskolások szülei részére. Link a leírásban!

    2024. febr. 7.


    DSZC Kreatív

    "Itt a farsang, áll a bál" kiállítás

    "Itt a farsang, áll a bál" kiállítás

    Itt a farsang, áll a bál címmel nyílt kiállítás a vendéglátás, a gasztronómia és a farsangi hagyományok jegyében az Új Városházán.

    2024. jan. 24.


    DSZC Kreatív


    Partnereink

    SZC logo

    Debreceni Szakképzési Centrum


    Debreceni SZC Kreatív Technikum

    4027 Debrecen, Sétakert utca 1-3.

    Telefon: 06-52/503-833

    E-mail: titkarsag@dszckreativ.com

    OM azonosító: 203033/015

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/002427


    2024Debreceni SZC Kreatív Technikum